IzvještajiVijestiJuniori 1 odsjeli u Vukovaru, sutra ih očekuje gostovanje kod Osijeka

23. kolovoza 2019.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2019/08/69178715_2493572410737781_4124815247376646144_n-1280x960.jpg

Juniori 1 NK Rudeša koji se natječu u 1. HNL u sklopu prvog kola gostuju kod NK Osijeka. Na gostovanje su krenuli dan ranije, danas, 23. kolovoza. Kako bi posjetili Vukovar i zahvalili se braniteljima grada Vukovara na njihovoj žrtvi kako za našu domovinu Hrvatsku, tako i za sve nas, momčad juniora sa stručnim stožerom položila je vijenac i zapalila svijeću na novom groblju i spomeniku Ovčari. Osim toga, juniori su posjetili i Memorijalni centar Ovčara kao i spomenik francuskom pripadniku HOS-a Jeanu Michelu Nicolieru koji se borio u postrojbama HOS-a u Vukovaru. Kako bi se zahvalili Gradu Heroju, juniori su izabrali za svoju bazu upravo grad Vukovar gdje će večeras imati trening i ujutro otputovati na utakmicu u Osijek. Posebno se zahvaljujemo gospodinu Nikoli Tothu – Fenixu koji je bio domaćin igračima i stručnom stožeru glede obilaska svih važnih lokaliteta u gradu i oko grada koji su bili važni za vrijeme obrane grada Vukovara.

Juniori sa stručnim stožerom vidno dirnuti svime što su vidjeli i čuli upisali u knjigu dojmova u sklopu Spomen-doma Ovčara gdje su iskazali veliku zahvalu svim hrvatskim braniteljima porukom “Dok god mi živimo, bit ćemo Vam zahvalni za slobodu koju ste nam stvorili !”

 

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.