IzvještajiVijestiJUNIORI – NK INTER VS NK RUDEŠ (2:2)

3. studenoga 2019.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2019/10/1013289-1280x960.jpg

Kad smo pomislili da je NK Rudeš svoju najbolju utakmicu odigrao protiv Lokomotive, dogodilo se da je još bolju utakmicu odigrao protiv Intera iz Zaprešića, ali nakon vrhunske predstave u stotoj minuti utakmice ukazao se glavni sudac Tomislav Bionda koji je slučajno iz Zaprešića. Krenimo redom, Rudeš je vrhunski otvorio utakmicu i sa visokim presingom na protivnika gotovo je onemogućio Inter da iziđe iz svoje polovice terena što je rezultiralo vrlo brzim pogotkom koji je poništen zbog zaleđa. No ubrzo nakon poništenog pogotka Rudeš je nastavio jednako agresivno i dinamično te ubrzo postigao prvi pogodak sa vodstvom od 1:0. Nedugo poslije tog pogotka dosuđen je evidentni kazneni udarac za Rudeš koji nije realiziran tako da se na poluvrijeme otišlo sa vodstvom Rudeša od 1:0 i sa apsolutnom dominacijom po svim segmentima igre u korist Rudeša. Početkom drugog poluvremena kada je postojala mogućnost da promašeni kazneni udarac utječe negativno na ekipu Rudeša, ekipa je pokazala veliku dozu zrelosti i  nastavila jednako agresivno i dinamično kao i prvo poluvrijeme te vrlo brzo postigla i drugi pogodak za 2:0.  Uz konstantan pritisak Rudeša na Inter u jednoj situaciji iz takozvane “ničije lopte” Inter postiže pogodak i smanjuje rezultat na 2:1. U međuvremenu Rudeš je pripremio još gotovo tri stopostotne prilike koje nije realizirao, dok je navedeni sudac na sve moguće načine na vrhu šesnaesterca  NK Rudeša svirao prekršaje za Inter koji gotovo da i nisu postojali, a bilo ih je barem desetak. Rudeš je bio toliko bolja momčad da Inter nije imao gotovo izrazitu priliku u drugom poluvremenu osim iz navedenih prekida koji su apsolutno u velikom postotku bili nepostojeći. Kada je utakmica već davno trebala završiti, a štoperica je pokazivala 98. minutu jedna lopta odlazi u gol out na strani Rudeša koju pomoćni sudac dosuđuje kao gol out. Glavni sudac također pokazuje da je lopta za vratara Rudeša, ali nakon deset i nešto više sekundi glavni sudac mijenja odluku i umjesto gol outa pokazuje da je korner za Inter iako je navedena lopta izišla u gol out nekoliko metara ispred pomoćnog suca. Prilikom izvođenja navedenog kornera domaći igrači Intera uključujući i njihova vratara svi su se preselili u kazneni prostor NK Rudeša. U trenutku izvođenja kornera gotovo da lopta nije ni stigla u šesnaesterac NK Rudeša, sudac je već svirao jedanaesterac za domaćina gdje nitko nije razumio ni tko je napravio jedanaesterac, ni na kojem igraču je on napravljen. Potpuno je jasno iscenirana situacija od toga da je vrijeme i regularno i dodatno davno isteklo, odnosno da je utakmica trebala davno završiti do promjene odluke vezano za korner i za sviranje nepostojećeg jedanaesterca u stotoj minuti. Nakon dosuđenog jedanaesterca dolazi do ekstremnog negovodovanja gostujućih igrača, klupe, ali i publike. Nakon nekoliko minuta i dodijeljenih žutih i crvenih kartona Inter je izveo kazneni udarac i poravnao rezultat na 2:2 što je i konačan rezultat jer je navedeni sudac svirao kraj utakmice čim je lopta krenula s centra. O nemiloj situaciji i svoj tragediji da jedan pojedinac može nanijeti ovoliku štetu jednoj vrhunskoj predstavi gdje je Rudeš u svakom segmentu nogometne igre nadigrao NK Inter što svjedoči da su se igrači Intera ispričavali svojim kolegama iz Rudeša i doslovno čestitali na pobjedi u onom dijelu što se zove nogometna utakmica, a u onom dijelu što se zove režija suca Tomislava Bionde kazali su da ih je sram. Pošto navedeni sudac ima do sada popriličan broj ovakvih utakmica apeliramo na njegove nadređene da ne čine štetu velikoj većini sudaca koji svoj posao rade vrhunski i da navedenog suca onemoguće u nanošenju štete kako hrvatskom nogometu, tako i ugledu sudačkoj organizaciji. Sljedeću utakmicu juniori Rudeša igraju protiv Hrvatskog Dragovoljca, a utakmica je na rasporedu u nedjelju, 10. studenog u 14 sati u gostima – u Sigetu (ŠNC Stjepan Spajić).

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.