IzvještajiVijestiJUNIORI: NK RUDEŠ-NK OSIJEK (2:0)

8. prosinca 2019.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2019/10/1013931-1280x960.jpg

U 14. kolu 1. HNL za juniore juniori Rudeša ugostili su momčad Osijeka. Utakmica Rudeša i Osijeka osim redovnog kola imala je teret svih događanja koja su prethodila u prvom kolu 24. kolovoza u Osijeku gdje je Rudeš poražen rezultatom od 6:1. Osim poraza od 6:1 utakmicu u Osijeku okarakterizirala su sva događanja koja nemaju veze ili ne bi smjela imati veze sa sportom.  Bilo je vidljivo da su zbog te utakmice igrači Rudeša bili dodatno motivirani. Utakmica je bila prvoligaška sa obadvije strane. Rudeš je nametnuo zaista najveći mogući pritisak i tempo tako da se igrao totalni nogomet u kojem su sigurno svi profitirali, i nogometaši koji su sudionici utakmice i publika jer je utakmica odigrana u vrhunskim uvjetima na terenu u Pongračevu uz vrhunsku organizaciju svih ostalih segmenata za odigravanje nogometne utakmice.  Rudeš je konstantno pritiskao Osijek što je rezultiralo ranim pogotkom u ’13. minuti utakmice. U nastavku utakmice uz veliki broj stvorenih prilika od strane Rudeša ipak se na poluvrijeme otišlo sa vodstvom Rudeša od 1:0. U drugom poluvremenu vidjeli smo gotovo istu ili još bolju utakmicu. Igrao se zaista odličan nogomet sa obadvije strane. Uz još neke promašene prilike Rudeš povećava vodstvo u ’65. minuti na 2:0. Uz jako dobru igru Osijeka treba napomenuti da je Rudeš bio toliko motiviran da su se šanse Osijeka svele na nekoliko udaraca prema vrataru Bručiju. Rudeš je mogao pobijediti možda i sa 5, 6 golova razlike, no to u ovom slučaju i nije najvažnije. Bitno je zaključiti kad usporedimo utakmicu u Osijeku i utakmicu u Zagrebu da se utakmica u Osijeku gotovo da i nije odigrala. I od takve ili takvih utakmica zasigurno nitko nema koristi, a najmanje igrači istih kojima su te utakmice prevažne za njihov razvoj i napredak. Sa odigranom utakmicom protiv NK Osijeka završio je prvi dio prvenstva 1. HNL za juniore. Juniori NK Rudeša u ukupnom plasmanu zauzeli su visoko 5. mjesto što je za apsolutno veliku čestitku. Prvenstvo se nastavlja 22. veljače 2020. godine gdje NK Rudeš svoju prvu utakmicu u nastavku prvenstva igra protiv GNK Dinama u Maksimiru.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.