IzvještajiVijestiJuniori Rudeša odlični protiv Hajduka (0:0)

22. rujna 2019.

Juniori NK Rudeša odigrali su 4. kolo 1. HNL sa Hajdukom. Ova utakmica osim što je nosila izazov derbija, bila je posebna po tome što se igrala na stadionu u Kranjčevićevoj, u okolnostim primjene VAR-a tako da će ova utakmica biti trajno zapisana kao prva utakmica koja se odigrala formalno u smislu pod VAR-om u HNL-u. Što se tiče same utakmice, Rudeš se postavio vrlo čvrsto u sredini terena gdje je Hajduk imao određenu inicijativu, ali nije uspio napraviti nekakve konkretne prilike tako da prvo poluvrijeme možemo zaključiti osim rezultatom 0:0 da su igrači Rudeša odigrali jako disciplinirano što se tiče obrane i u nekoliko navrata vrlo konkretno došli pred gol Hajduka gdje nisu uspjeli realizirati određene poluprilike. U drugom poluvremenu Rudeš se dodatno oslobodio i gotovo preuzeo inicijativu u igri gdje se i dogodila najbolja prilika na utakmici, koja je bila gotovo stopostotna koju je vratar Hajduka uspio čudesno obraniti. Na samom kraju utakmice Hajduk u jednoj situaciji pogodio stativu što je bila i najbolja prilika koju je Hajduk napravio na utakmici. Kad se sve skupa sagleda, neriješen rezultat je i najobjektivniji. Treba naglasiti da je utakmica odigrana u odličnim uvjetima za igru pred solidno popunjenim tribinama i na visokoj razini fair-playa i sportskog ponašanja obje ekipe. S obzirom na prisutnost VAR-a suđenje je bilo na najvišoj razini i bez ikakvih spornih situacija. Sljedeća utakmica za juniore je na rasporedu u subotu, 28. rujna protiv NK Istre 1961 u 10 sati u Medulinu.

FOTOGALERIJA S UTAKMICE (NK RUDEŠ – HNK HAJDUK 0:0)  :  AUTOR FOTOGALERIJE: T. PRGOMET