IzvještajiVijestiPredavanje o važnosti zdrave prehrane za sportaše

30. listopada 2019.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2019/10/76765460_631761027360248_2943299731708706816_n-1280x961.jpg

Zdrava prehrana vrlo je važan aspekt u životu svakog sportaša, a škola nogometa u našem klubu nastoji da mladi nogometaši u vrlo ranoj fazi postanu svjesni važnosti zdrave prehrane. Juniori i kadeti jučer su imali predavanje na tu temu prilikom čega su dobili puno praktičnih savjeta o tome što, kako i kada jesti. Škola nogometa NK Rudeš osim što igračima omogućava individualan rad, na ovaj način želi pomoći mladim igračima da usvoje ispravne prehrambene navike te da time poboljšaju zdravlje i izvedbu na utakmici. Prema savjetima stručnjaka, bitno je na vrijeme uočiti koje stvari u prehrani treba izbjegavati. U prvom redu treba izbjegavati grickalice, slatkiše, mesne prerađevine (kobasice, hrenovke, kulen itd). Nije preporučljiv ni fast food, kao ni industrijski sokovi te većina pekarskih proizvoda. S druge strane za mladog sportaša bitan je unos nutritivno bogatih namirnica koje su bogate mineralima, vitaminima te proteinima. Predavanje je održao magistar nutricionizma iz Nutrivision tima kojem se ovim putem zahvaljujemo na savjetima i održanom predavanju.

 

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.