Hrvatski Telekom Prva ligaIzvještajiVijestiRudeš odličnom igrom do boda u Kranjčevićevoj

4. svibnja 2019.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2019/05/pxl_030519_24489333.jpg

32. kolo HT Prve lige otvorio je Rudeš koji je udomaćio HNK Goricu u petak, 3. svibnja na Kranjčevićevoj od 18 sati te odličnom igrom došao do boda. Gorica je do pogotka stigla već u ’17. minuti utakmice te povela golom iz kaznenog udarca Senegalca Sheriffa Ndiayea. U drugom dijelu bilo je mnoštvo prilika i za jednu i drugu momčad, ali se rezultat nije mijenjao sve do 83. minute kada je mrežu Gorice zatresao  Tomislav Mrkonjić. Nakon pogotka Mrkonjića, Rudeš je i dalje stvarao šanse, a  u 89. minuti napadač Božić propušta veliku priliku za pobjedu Rudeša.

-Prvo poluvrijeme igrali smo nedopustivo za jednu momčad koja se bori za goli život i kojoj je ova utakmica bila zadnja šansa, utakmica života da možemo ostati u ligi. Prvo poluvrijeme igrači su se šetali po terenu, Gorica nam je kontrolirala utakmicu. Nigdje nas nije bilo, ali sam igračima svašta rekao u svlačioni kako bi ih probudio. To je drugo poluvrijeme izgledalo puno agresivnije, bili smo bliže protivničkim igračima i u 2. poluvremenu obje momčadi su imali velikih šansi i mislim da je bod realan – izjavio je trener Rudeša Tomislav Ivković.

Bodom je bio zadovoljan i trener gostiju.

-Prvo poluvrijeme bilo je pospano, laganica. Uspjeli smo povesti iz jedanaesterca i kontrolirali smo utakmicu. Na poluvremenu dogovor je bio da idemo po drugi pogodak, imali smo par dobrih situacija, no falilo nam je mirnoće. Na kraju sam zadovoljan da nismo izgubili – izjavio je trener HNK Gorice Sergej Jakirović.

Iduću utakmicu Rudeš igra u gostima, kod NK Inter Zaprešića u četvrtak, 9. svibnja od 19 sati.

 

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.