Hrvatski Telekom Prva ligaIzvještajiVijestiRudeš svladao NK Inter Zaprešić

11. svibnja 2019.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2019/05/rudeš-slavlje.jpg

Nogometaši Rudeša ponovno su imali čast otvoriti kolo, a u sklopu 33. kola HT Prve lige gostovali su u Zaprešiću gdje su odličnom igrom bili uvjerljivi protiv Intera i upisali pobjedu, odnosno 3 boda. Tom pobjedom Rudeš je matematički još uvijek u mogućnosti osigurati kvalifikacije za ostanak u 1. HNL. Rudeš je prvi zaprijetio na utakmici, u ‘6. minuti zaprijetio je Štrkalj, no Kelava je bio siguran. Do pogotka igrači Rudeša došli su u ’36. minuti kada je mrežu Intera zatresao stoper Rudeša Nikola Pejović kojem je ovo ujedno i prvijenac u dresu Rudeša. Ubrzo nakon toga, u ’44. minuti utakmice stoper Intera ruši Tomislava Mrkonjića u kaznenom prostoru, sudac Križarić ukazuje na bijelu točku, a jedanaesterac za Rudeš pogađa Tomislav Štrkalj kojem je ovo ujedno peti pogodak u dresu Rudeša. Onaj posljednji, treći pogodak utakmice na stranu Rudeša odnio je Tatamirović koji u ’85.minuti spletom nesretnih okolnosti pogađa vlastitu mrežu.

Trener Tomislav Ivković u najavi utakmice rekao je kako igrači moraju biti konkretni i ići po pobjedu kako bi se još uvijek mogli nadati ostanku u 1. HNL, a ovim putem igrači Rudeša dokazali su da nema predaje te da i pod pritiskom mogu odigrati vrlo kvalitetnu utakmicu protiv kvalitetnog protivnika.

– Zaslužili smo pobjedu. Imali smo puno grešaka u pasevima, no čestitam svojim igračima. Odigrali su maksimalno i dali su sve od sebe. Nije lagano dobiti Inter, oni su dobar protivnik, pogotovo kada igraju kući – bio je kratak trener Rudeša Tomislav Ivković koji je sa svojom momčadi došao do treće pobjede ove sezone.

Rudeš trenutno ima 14 bodova te trenutno za Istrom zaostaje 8 bodova. Još su tri utakmice do kraja prvenstva, a iduće kolo NK Rudeš dočekuje HNK Hajduk. Utakmica je zakazana za utorak, 14. svinja od 19 sati na Kranjčevićevoj.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.