IzvještajiVijestiJuniori Rudeša gostovali kod NK Istre 1961 (1:0)

28. rujna 2019.

Juniori Rudeša odigrali su 5. kolo 1. HNL protiv juniora Istre u Medulinu. Ekipa Rudeša je gotovo od početka imala inicijativu u utakmici da bi se iz jedne pogreške malo ispod centra nesmotreno izgubila jedna lopta odakle je Istra iz te kontre zabila taj jedan pogodak. Manje više to je bilo sve u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 1:0. Drugo poluvrijeme počelo je gotovo kao i prvo, sa nekakvom inicijativom NK Rudeša, ali nedovoljnom agresivnošću i željom za pobjedom. U 52. minuti igrač Istre dobio je drugi žuti karton, što je bilo za pretpostaviti da će igračima Rudeša biti lakše za okrenuti rezultat u svoju korist. Uz sva nastojanja i potpunu inicijativu gdje se doslovno igrala viktorija na gol Istre nije se uspio postići pogodak. S obzirom da je Istra izdržala sa igračem manje gotovo čitavo drugo poluvrijeme moramo konstatirati je da je i Istra zasluženo pobijedila u današnjoj utakmici. Uvjeti za igru i suđenje bili su na najvišoj razini tako da sve pohvale organizatoru utakmice. Sljedeća utakmica juniora Rudeša na rasporedu je protiv NK Varaždina  doma u ponedjeljak, 07.10. u 11 sati.