IzvještajiVijesti1. HNL JUNIORI: HNK HAJDUK – NK RUDEŠ 1:1

7. ožujka 2020.

Juniori NK Rudeša nakon šokantnog poraza od HNK Rijeke u proteklom kolu, u sklopu 17. kola 1. HNL za juniore gostovali su kod Hajduka u Splitu. Gostovanje u Splitu bilo je u svakom smislu prezahtjevno, kako zbog loše utakmice i lošeg rezultata sa HNK Rijekom, tako i samim time što gostovanje kod Hajduka svakoj momčadi, pa tako i Rudešu ne daje puno prostora da može očekivati pozitivan rezultat. Međutim iz današnje utakmice u Splitu možemo potvrditi da je utakmica sa Rijekom bila u svakom smislu loš dan, dan darivanja i bilo koje druge nespretnosti. Sve navedeno potkrijepljujemo činjenicom da su juniori NK Rudeša danas u Splitu protiv Hajduka odigrali jednu vrlo kvalitetnu utakmicu u svim segmentima nogometne igre i na neki način se iskupili za poraz protiv Rijeke. Rudeš je u navedenoj utakmici prepustio inicijativu Hajduku i iz polukontre i kontre ostvarivao svoje ciljeve gdje su vrlo kvalitetno dolazili pred vratara Hajduka. Prvo poluvrijeme možemo kazati da je Hajduk imao inicijativu i postigao vodeći pogodak koji je više pogreška pojedinca nego što je u toj akciji iz kojeg je postignut pogodak Hajduk izigrao Rudeš. Dakle, na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom od 1:0 za Hajduk. Rudeš i u drugom poluvremenu nastavlja sa istom taktikom s time da je trener Marin Rakuljić na poluvremenu napravio dvije izmjene što će se vrlo brzo pokazati kao ključni momenat za još bolju igru jer je u drugom poluvremenu Rudeš bio još kompaktniji  pa i na određeni način opasniji iz čega je proizašao i izjednačujući pogodak. Do kraja utakmice Hajduk je pogodio stativu, imao neke poluprilike, dok je ekipa NK Rudeša  također pripremila dvije, tri potencijalne šanse za postizanje pogotka koje na kraju nažalost nisu realizirane. Na kraju možemo zaključiti da je navedena utakmica bila vrlo čvrsta, dobra sa obje strane i da je možda završila najobjektivnijim rezultatom. Naravno, da su sa navedenim rezultatom zadovoljniji su igrači Rudeša od igrača Hajduka, ali držimo da je rezultat potpuno realan. Nakon osvojenog boda u Splitu Rudeš je završio ciklus od 4 jako teške utakmice (Osijek, Dinamo, Rijeka, Hajduk). U sljedećem kolu juniori NK Rudeša kao domaćin dočekuju ekipu Istre, a utakmica je na rasporedu u subotu 14. ožujka u 10 sati.