VijestiMatko Babić novi je igrač Rudeša

8. veljače 2024.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2024/02/WhatsApp-Image-2024-02-07-at-12.37.08-1-1280x854.jpeg

U želji da treneru Davoru Mladini osiguramo što bolji igrački kadar, odnosno popunimo mjesta koja su deficitarna, tako smo u Rudeš doveli 25-godišnjeg napadača Matka Babića.

Riječ je o bivšem mladom hrvatskom reprezentativcu, kojem je primarna uloga centralni napadač, ali može igrati i kao ‘druga špica’, odnosno krilni napadač. Karijeru je započeo u Dinamu, potom je stasao kroz Zagreb i Lokomotivu, a u sezoni 2016/17 nosio je i dres Rudeša.

Seniorsku karijeru započeo je u Lokomotivi, za koju je odigrao i 40 utakmica u najjačem rangu hrvatskog nogometa. Nešto je iskustva skupio i u Rijeci, kada je na njenoj klupi bio Igor Bišćan, te se može pohvaliti s osvojenim naslovom pobjednika hrvatskog kupa.

Od 2020. godine je u inozemstvu, prvo u češkoj Karvini, a potom je preselio na Cipar, gdje je igrao za AEL Limassol i PAEEK Kyreniju. Nakon Cipra otišao je u Rumunjsku, točnije u Hermannstadt, a prije dolaska u Rudeš bio je igrač slovenskog Radomlja.

Dobro došao, Matko

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.