VijestiRudeš doživio i deveti prvenstveni poraz; Rijeka iskoristila njegove poklone

2. listopada 2023.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2023/10/WhatsApp-Image-2023-10-01-at-18.14.28-1280x854.jpeg

Nogometaši Rudeša u 10. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige doživjeli su deveti prvenstveni poraz. U Kranjčevićevoj ulici ovog je puta slavila Rijeka, koja je pobijedila 2:1.
Rudeš je odlično ušao u utakmicu i već u trećoj minuti Pasariček je imao odličnu priliku, ali vratar Labrović izašao je kao pobjednik.
Rijeka je povela nakon ogromne pogreške domaćeg vratara Kralja. Povratna lopta, nimalo zahtjevna, prošla je Kralju pored noge i išla prema domaćim vratima. Kralj je nekako uspio zaustaviti njen put prema mreži, ali odbio ju je samo na nogu Yansanea koji je asistirao Jankoviću, a ovaj lako pogodio za 1-0.
Do kraja prvog dijela Rudeš je odigrao ravnopravno i solidno, ali bilo je to premalo za moguće izjednačenje. Obrana Rijeke nije bila na velikim mukama.
Drugo poluvrijeme počelo je pokušajima gostiju, prvo Pjaca pa Janković i Fruk, dok je s druge strane uzvratio dalekometnim pokušajem Srbljinović.
Iz daljine je pucao i Rešetar, no niti ovog puta Labrović se nije dao iznenaditi.
Bolja je bila Rijeka sve do kraja utakmice, a pogodak za 2:0 postigao je Ivanović u 76. minuti. Međutim, zbog zaleđa je gol poništen, ali je isti igrač sve ponovio samo tri minute kasnije, iz slične pozicije je pucao i pogodio te je tada bilo sve regularno, a Rijeka je pobjegla na dva pogotka razlike.
Mijenjao je trener Golem, osjetilo se to u igri te je Rudeš u završnici dodao još malo ‘gasa’. U samoj završnici, nakon jednog prekida, Fran Topić uspio je smanjiti na 1:2, ali za potpuni preokret više nije bilo vremena.

‘Nažalost, i dalje smo bez pobjede. Rijeka ima takvu kvalitetu, pa kada joj još pokloniš takve golove, onda više ni ne zaslužuješ. Imali smo svoje prilike, posebice u zadnjih 20-tak minuta, otvorili smo se a Rijeka je stvorila par tranzicija i zabila taj drugi gol. Topićev gol dao nam je nadu, ali nismo imali više snage. Za igrati ovu ligu, a raditi takve greške, to je jednostavno nedopustivo. Utakmicu su usmjerile naše individualne greške. Tko zna kako bi se utakmica okrenula da smo zabili taj prvi gol. Ali Rijeka ima takve igrače, poput Pašalića i Ivanovića, koji joj sjede na klupi. I to čini razliku, zato je Rijeka prva a mi zadnji’, rekao je trener Golem.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.