VijestiRudeš poražen od Rijeke na Rujevici, ali trener Mladina ima viziju

18. prosinca 2023.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-17-at-00.08.53-1280x853.jpeg

Nogometaši Rudeša u 19. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige gostovali su na Rujevici, a jedan od pretendenata na naslov prvaka, Rijeka, slavila je 3:0.

Domaćini su već u desetoj minuti imali dobru priliku, ali udarcu Fruka ispriječila se vratnica. Četiri minute kasnije, Fruk je bio asistent za Franju Ivanovića koji je ispratio njegov ubačaj i pogodio za vodstvo Rijeke 1:0.

Nastavila je Rijeka s napadima, a u 21. minuti Hodža je pogodio vratnicu. Imao je i Rudešov vratar, Matej Marković, nekoliko dobrih intervencija.
Nakon što su se othrvali tim udarima Rijeke, igrači Rudeša u dva su navrata zaprijetili domaćinima. No, Oddeijev udarac u 37. minuti prohujao je preko gola, da bi samo minutu kasnije, Topićev udarac zaustavio Labrović.

Krajem prvog poluvremena nakon duela s Pjacom, zbog ozljede je travnjak morao napustiti vratar Rudeša Marković, a kojeg je zamijenio Karlo Kralj.

Prvu priliku u nastavku imao je Rudeš. Nakon Pasaričekovog ubačaja iz kuta, Pavlović je bio najviši, ali njegov udarac glavom nogom je uspio izbiti Janković.

I dok je Rudeš pokušavao stići do izjednačenja, Rijeka je čekala svoju priliku. I dočekala je u 62. minuti. S lijeve strane loptu je pred Rudešov gol poslao Janković, a na pravom mjestu bio je Ivanović, koji je pogodio za 2:0. Za konačnih 3:0 u 74. minuti zabio je Marko Pjaca.

‘A što reći? Čak smo i relativno dosta dobro ušli u susret, malo ograničili Rijeku, ali nismo bili opasni u zadnjoj trećini što nam fali kroz cijelo prvenstvo. A te probleme kod Rijeke rješava individualna kvaliteta. Da smo bar zabili za 1:1. No razlika je velika u individualnoj kvaliteti, tu je puno riječkih reprezentativaca koje čuvaju naši dečki od 19 godina i nemam im što zamjeriti. Moramo rasteretiti kvantitetu i pojačati kvalitetu s 3, 4 igrača. Nijanse odlučuju, a očito nije slučajno da se Rudešu stalno događa ovo što se događa’, rekao je nakon utakmice Rudešov trener Davor Mladina.

Rudeš je prvi dio sezone zaključio sa samo četiri boda.

‘Cijelu jesen ovoj momčadi nedostaje prvoligaškog iskustva. Probalo se kvantitetom izvući nešto iz ojačane konkurenciji i tu se vjerojatno pogriješilo. Trebalo se ranije orijentirati na provjerene prvoligaške igrače. Slično kao 2003. kad sam bio u Dragovoljcu. Doveli smo dva iskusna igrača i odmah je to bilo bolje. Znam što nam treba i sad u Rudešu’, ponudio je Mladina potrebnu dozu optimizma.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.