IzvještajiRudeš vs HNK Gorica

4. rujna 2023.

Rudeš i dalje čeka prvu pobjedu

 

U utakmici 7. kola SuperSport HNL-a Gorica je pobijedila Rudeš u Kranjčevićevoj 2:0 (2:0), čime je naša momčad ostala na dnu tablicu sa samo jednim osvojenim bodom..
Gorica je gotovo sve u ovom susretu riješila u uvodnih dvadesetak minuta kada je postigla oba pogotka. Strijelci su bili Valentino Majstorović u 16. i Marko Soldo u 23. minuti..
Ključni korak prema tri boda Velikogoričani su napravili u prvom poluvremenu, u kojem su postigli dva pogotka. Mogla je Gorica imati i veću prednost prije odlaska na odmor, ali je golman Kralj imao nekoliko sigurnih intervencija.
Imao je Rudeš početkom utakmice laganu terensku inicijativu, ali već u 16. minuti gosti su poveli, a glavom je domaću mrežu zatresao Majstorović. Samo osam minuta kasnije bilo je 2:0, a tada je nakon kornera poentirao Soldo. Teško je bilo Rudešu stizati veliki zaostatak.
Ipak, od samog početka drugog poluvremena Rudeš je stisnuo te je tražio mogući preokret ili barem jedan bod u ovom susretu. Odmah u 46. minuti je zaprijetio Petković. Potom je gostima iz Velike Gorice prijetio Tomečak u 65. minuti, nešto kasnije je domaćin tražio i jedanaesterac, no gosti su čuvali dva gola prednosti.
Posebno treba istaknuti vratara Gorice Banića koji je odisao sigurnošću te je time i svojoj obrani ulijevao samopouzdanje u obavljanju posla.
U takvom ritmu gdje je Rudeš pokušavao doći do čuda do samog kraja, ali rezultat se više nije mijenjao.
‘Opet iz naših grešaka gosti su zabijali golove. Nažalost, to nam se događa jako često, gotovo u svih ovih sedam utakmica. Radimo na treninzima, ukazujemo na greške tijekom treninga, objašnjavamo tko koga treba čuvati. Ali opet dolazi do tih grešaka. Čak i igramo nešto, pokušavamo, ali onda te neće. Imali smo dvije, tri prilike, gdje smo mogli smanjiti, pa onda i napraviti pritisak. Sad je pauza, dobrodošla. Vidjet ćemo dalje. Pričat ćemo, analizirati. Naravno, nije dobro nakon šest poraza’, rekao je trener Robert Prosinečki.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.