VijestiSlaven Belupo u Koprivnici pobijedio Rudeš 4:0

5. veljače 2024.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2024/02/WhatsApp-Image-2024-02-05-at-07.34.00-1280x853.jpeg

U dvoboju 21. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Rudeš je gostovao u Koprivnici, ali nije dobro prošao. Domaćini su pobijedili 4:0.
Davor Mladina u utakmicu je ušao s četiri igrača koja su se priključila momčadi u ovom prijelaznom roku, s time da je Mrčeli bio to debitantski nastup za naš klub.

Prvu priliku na utakmici bila je Rudešova. U osmoj minuti Vukmanović je lijepo povukao kroz sredinu terena, dodao loptu do Kovačevića, a ovaj pak uposlio Ćorića. Nakon lijepe varke i Ćorićevog ubačaja s lijeve strane, Doležal je pokušao iznenaditi domaćeg vratara, ali Ivan Sušak bio je na oprezu. Tri minute kasnije i Ćorić je zadao posla Sušaku.

Ali ti Rudešovi pokušaji kao da su natjerali domaćina na još veći angažman, pa je momčad Roya Ferenčine u sljedećih 20-tak minuta zaprijetila čak četiri puta.

Svoju bolju igru Slaven Belupo naplatio je u samoj završnici prvog dijela, kada je na ubačaja Štefulja Ivan Lepinjica matirao golmana Mateja Markovića.

Ipak, Rudeš se nije predao, te je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Eros Grezda, nakon proigravanja Doležala, gađao bliži kut, ali je lopta prohujala preko vratnice.

Nastavak dvoboja počeo je idealno po domaćine. Štrkalj je ‘bombom’ s nekih 18 metara uspio iznenaditi Rudešovog golmana i povećao prednost Slaven Belupa na 2:0.

Isti igrač u 63. minuti povećao je na 3:0, a u 72. minuti Štrkalj se prometnuo u asistenta Mioču, koji je zabio za konačnih 4:0.

‘Ušli smo dobro u prvo poluvrijeme, bili smo konkretniji i bolji u posjedu. Istina, nismo imali neke prave prilike, ali djelovali smo dosta dobro. Prvi gol, kojeg smo primili pred kraj prvog dijela očito nas je poremetio. Mislio sam da ćemo u nastavku krenuti u istom ritmu, ali odmah smo primili i drugi gol. Vidi se nakon ovako zahtjevne utakmice da pojedini igrači još nisu u funkcionalnim sposobnostima i ne mogu pratiti ovaj prvoligaški dvoboj. Analizirat ćemo utakmicu, mogu biti zadovoljan nekim segmentima igre u prvom dijelu, dok me iz drugog dijela zabrinjava ta melankolija, kao da smo se predali. A igra se i dalje, tih 2:0 je najopasniji rezultat. To me je razočaralo, ali moramo se maksimalno resetirati’, rekao je nakon utakmice Rudešov trener Davor Mladina.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.