IzvještajiVaraždin vs Rudeš

12. veljače 2024.

U dvoboju 22. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Rudeš je gostovao u Varaždinu, a iz baroknog se grada vratio poražen. Jedini gol na utakmici u 67. minuti postigao je Dimitar Mitrovski.

Nakon prošlotjednog poraza (k)od Slaven Belupa te sporazumnog raskida ugovora s trojicom igrača, od čega su dvojica (Pešić, Kovačević) bili starteri u Koprivnici, ali i ostavljanjem Camare i Pasaričeka na klupi, bilo je jasno da će trener Mladina morati nešto mijenjati u sastavu. I od prve minute u ovom su dvoboju krenuli Pavlović, Srbljinović, Šehić i Topić.

Osjetilo se to u igri, jer Rudeš je bio potpuno ravnopravan suparnik. Istina, u napadačkom dijelu nije stvorio puno prilika, ali isto tako ni Varaždinu nije dao prostora prijetiti vrataru Markoviću.

Prvu donekle opasnu situaciju Varaždin je imao u 15. minuti, kada je jedan odbijanac došao do Mitrovskog. Makedonac je pucao s ruba 16-erca, ali Marković je ispratio njegov udarac i izbio ga u korner. Rudeš je pak uzvratio u 34. minuti, ali Doležalov udarac zaustavio je vratar domaćih Zelenika.

Drugo poluvrijeme počelo je udarcem Mitrovskog, s nekih 25 metara, ali kojeg je efektnom paradom ponovno zaustavio Marković.
U 67. minuti Postonjski je ubacio jednu loptu s desne strane, a koju je na glavu dočekao – a tko drugi nego Mitrovski, i ovog puta uspio je matirati Rudešovog vratara.

Odlučio je trener Mladina vrlo brzo mijenjati igrače, kako bi pokušao dostići zaostatak, te je u igru uveo i Roka Brajkovića, koji se u 83. minuti pokraj dvojice igrača domaćih dobro snašao, te uspio prvi doći do lopte. Nažalost, njegov je udarac prošao pokraj vratnice, i rezultat se do kraja utakmice nije promijenio.

‘A što reći? Uvjeti za igru nisu bili najbolji. Mislim tu na teren, ali i na vjetar, koji nisu dopuštali bolju i tečniju igru. Što se same utakmice tiče, mislim da je bila ‘egal’, i da su obje momčadi zaslužile po bod. Ali opet, vidjele su se naše ‘dječje bolesti’, jedan ubačaj, individualne greške. I kada primimo gol, više se ne uspijevamo vratiti. Svojim igračima mogu čestitati na trci i požrtvovnosti, ali očito je to u ovom trenutku premalo’, rekao je nakon utakmice trener Mladina.

U 23. kolu HNL-a, sljedeće subote (17. veljače), Rudeš će od 17.10 sati na stadionu u Kranjčevićevoj dočekati Hajduk.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.