VijestiAnte Ćorić i Riad Mašala za prvu prvenstvenu Rudešovu pobjedu

5. ožujka 2024.

Čekao je Rudeš dugo, ali i napokon dočekao prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone. U 25. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige Rudeš je slavio s 2:1 protiv Gorice.

Ušla je momčad Davora Mladine odlučno u utakmicu, baš kao što je bila i u nekim prethodnim dvobojima. Već u 3. minuti vidjeli smo prvi udarac prema Baniću, no lopta koju je poslao Ćorić prošla je kraj gola.

Nastavio je Rudeš s hrabrom igrom, a u 17. minuti nakon dobrog prolaska Latkovića, lopta je stigla do Doležala, koji je poslao jedan pomalo nezgodan udarac, a koji je Baniću zadao dosta problema. Ipak, rezultat se nije mijenjao.

No, zato je u 26. minuti. Krizmanić je po nozi zahvatio Doležala, a sudac Titlić je nakon intervencije iz VAR sobe pokazao na bijelu točku. Miran i precizan bio je Ante Ćorić.

Nakon tog gola, Rudeš kao da se prepao vodstva, te se povukao. S time da je i Gorica podigla ritam igre. Tako smo u 33. minuti vidjeli prvi udarac Gorice prema golu Mateja Markovića, no Štiglecov je udarac prohujao iznad vratnice. Samo šest minuta kasnije, Tim Matavž uspio je pogoditi za izjednačenje. Slovenski napadač lijepo se okrenuo pokraj Mrčele, ostavio ga za korak i otvorio si prostor za udarac, koji je završio u Rudešovom golu.

Gorica je u nastavku igrala još angažiranije, a lijep udarac u 51. minuti uputio je Pršir. U 54. minuti Markovića su na muke stavili Rukavina i Mitrović, ali Rudešov vratar oba je puta uspio zaustaviti loptu. Potom je i Mrzljak oprobao udarac s nekih 20-tak metara, ali na sreću Rudeša i taj je pokušaj prošao pokraj okvira. U samoj završnici Pršir je još jednom opasno zaprijetio, ali Marković je bio na visini zadatka.

I kad već Gorica nije naplatila svoju bolju igru, Rudeš je taj ‘poklon’ iskoristio i u završnici, točnije u trećoj minuti sudačke nadoknade, stigao do drugog gola. Nakon Karačićevog ubačaja s desne strane, Riad Mašala uspio je poslati loptu u mrežu za konačnih 2:1 i prvu pobjedu u SuperSport HNL-u ove sezone.

‘A što reći? Čekali smo, ne samo ja, već i klub, i igrači, i prethodni treneri, ovu pobjedu. Evo, i dogodila se. I mislim da smo je sa zadnjim utakmicama, ne samo sa zadnjom, već s više njih, i zaslužili. Čak sam mislio da će se dogoditi i ranije. Ali evo, moram čestitati momcima na velikoj borbi. Protivnik je ozbiljan, jer u ovoj ligi nema lakih protivnika. S time da u ovoj utakmici kao i da smo se uplašili pobjede. Čak mogu reći, da smo u nekim prijašnjim utakmicama igrali bolje nego sada. No, nogomet je takav da ti uvijek vrati’, rekao je nakon utakmice Rudešov trener Davor Mladina.

U 26. kolu SuperSport HNL-a, Rudeš će ponovno igrati u Kranjčevićevoj. S time da će u subotu, od 15 sati domaćin biti Lokomotiva.