VijestiGolem: Nama je cilj ostanak u HNL-u, ali želimo i među osam u Kupu

30. listopada 2023.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2023/10/WhatsApp-Image-2023-10-30-at-10.06.25-1280x854.jpeg

Nogometaši Rudeša ovog utorka (31. 10) na svom stadionu u SRC Rudešu, od 14 sati, dočekuju Slaven Belupo. Riječ je o utakmici osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Ždrijeb je tako opet spojio ova dva kluba u istom natjecanju, s time da je prošle sezone okršaj stigao u četvrtfinalu, a nakon sudačkog previda, i pripao momčadi iz Koprivnice.
Zanimljivo, baš protiv Slaven Belupa pretprošlog vikenda, trener Golem osvojio je svoj prvi bod na Rudešovoj klupi.
‘S obzirom na to da smo prije desetak dana igrali međusobnu utakmicu, jasno je da nepoznanica nema. Siguran sam da će i kolega Ferenčina napraviti neke zamjene, baš kao što ćemo morati i mi. Jer nakupilo se umora, ima nešto i ozljeda, pa će priliku dobiti igrači s klupe. Naravno, nama je prioritet ostanak u SuperSport Hrvatskoj nogometnoj ligi, ali definitivno želimo probati izboriti i ulazak među osam u Kupu’, rekao je trener Golem.
A da bi do tog uspjeha došli, Rudeš bi morao zabiti barem gol, što u prethodnim utakmicama nije polazilo za nogom igračima Rudeša.
‘Znamo da je to problem. Ali protiv Varaždina smo napravili pomak u igri prema naprijed. Stvorili smo puno više prilika, a bilo bi vrijeme da nas i sreća nagradi za uloženi trud. Veselimo se utakmici na našem domaćem stadionu u Rudešu, u okruženju gdje svakodnevno treniramo’.
Najveći problem za Rudeš bit će izostanak golmana Mateja Markovića, koji je u utakmici protiv Varaždina dobio jedan udarac u glavu. Tada je inzistirao na ostanku među vratnicama, no liječnički pregled nakon utakmice odredio je desetak dana mirovanja. Osim golmana koji je u dvije utakmice branio ‘čuda’, trener Golem neće moći računati ni na Latkovića, Lazarova, Camare, Oddeija, Mašalu.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.