VijestiRudeš pobijedio Slaven Belupo 3:1 i ušao u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa

2. studenoga 2023.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-10-31-at-19.20.48-1-1280x854.jpeg

Kup je očito natjecanje koje Rudešu leži. Prošle sezone je kao član SuperSport Prve NL stigao do četvrtfinala, a sada je do te faze stigao i kao član najelitnijeg ranga hrvatskog nogometa.
Ovog utorka, Rudeš je na svom stadionu, odnosno u Rudeškoj cesti, uzvratio koprivničkoj momčadi za prošlosezonski poraz u četvrtfinalu, i izborio plasman među najboljih osam u ovom natjecanju. I dokazao koliko mu je važno igrati utakmice na svom stadionu, a ne u Kranjčevićevoj, gdje odigrava prvenstvene okršaje.
Rudeš je poveo u 13. minuti. Nakon što je zaustavljen pokušaj Jakova Bašića lopta se odbila do Ivana Pešić koji je zatresao suparničku mrežu za veliko slavlje domaćina. No, samo šest minuta kasnije već je bilo 1:1, a efektno je tada pod gredu loptu u domaću mrežu zakucao Juan Bautista Cascini.
U nastavku je Rudeš slomio suparnika tako što je prvo Luka Pavković pogodio u 56. minuti glavom nakon kornera, dok je u 79. spektakularno, sa svoje polovice terena, za 3:1 pogodio Tomislav Srbljinović.
‘A što reći, čudo. Danas je to pošlo meni za nogom, drugi put će nekom drugom. Ali najvažnije je da je momčad danas pobijedila’, presretan je bio Srbljinović nakon utakmice, te otkrio koliko je ova pobjeda važna.
‘Možda smo mogli i ranije koju utakmicu riješiti u svoju korist, ali ‘ajmo na ovoj pobjedi graditi sve da osiguramo ostanak u društvu najboljih, što nam ustvari i jest cilj ove sezone’.
Veliko zadovoljstvo, ali i olakšanje doživio je i trener Toni Golem.
‘Ova utakmica i pobjeda na planu samopouzdanja može donijeti jako puno. U zadnje dvije prvenstvene utakmice bili smo dobri. Nismo primili, ali istina, nismo ni zabili. Ali sada smo tu dobru formu ipak kapitalizirali i pobijedili dobrog suparnika’.
Do pobjede je bilo lakše doći na svom jedinom domaćinskom stadionu, ovom na SRC Rudeš.
‘Ovaj ambijent, pred našim navijačima, kojih nema puno kao recimo Hajdukovih, ipak je druga priča. Ovdje treniramo, ovdje smo svaki dan. Ali za vikend moramo u Kranjčevićevu, gdje se ne osjećamo kao domaćini. Mi praktički svih 36 kola igramo u gostima. Ovo nam jako puno znači, sigurno je uvelike doprinijelo ovoj našoj pobjedi’, zaključio je trener Golem.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.