IzvještajiGorica vs Rudeš

13. svibnja 2024.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2024/05/NK-Rudes-Gorica-Slika-Facebook-NK-Rudes.jpg

Iako je vodila na poluvremenu i završnih dvadesetak minuta igrala s igračem više, naša momčad nije uspjela svladati Goricu, koja je slavila konačnim rezultatom 2:1.

 

Nažalost, Rudešani su u 12. minuti morali obaviti prisilnu zamjenu jer se ozlijedio Luka Pasariček, pa je trener Mladina uveo Jana Doležala, a samo dvije minute kasnije smo poveli. Kontranapad je odlično izveo po lijevoj strani Vilim Krušlin, a onda poslužio u šesnaestercu Aleksu Latkovića, koji je smireno matirao vratara domaćih s ruba kaznenog prostora. Latkoviću je to bio treći gol u sezoni, koliko ima i Riad Mašala, koji je postigao pobjednički pogodak u prošlom međusobnom ogledu Rudeša i Gorice.

 

Mašala se mogao proslaviti i u 33. minuti velikogoričke utakmice, ali iz blizine je glavom slabo zahvatio loptu, koja nije bila prijetnja za Radoševića, a mogla je biti i to izuzetno opasna.

 

Gorica je rezultat poravnala u 59. minuti, kada je brzu akciju Josip Mitrović pretvorio u asistenciju za Antu Mateja Jurića, koji je pravovremeno utrčao u šesnaesterac i zabio za 1:1.

 

Velikogoričani su zavladali terenom i u 68. minuti složili novu akciju kojom su došli do prednosti 2:1. Gabriel Rukavina za Dinu Štigleca, a ovaj na peterac za Mitrovića, koji efektno desnom nogom loptu šalje u mrežu. Mitrović je u 76. minuti morao napustiti igru zbog crvenog kartona. Prvotno je dobio žuti, ali VAR je smatrao drugačije i sutkinja je promijenila odluku.

 

Rudešani su u završnici napadali i pokušavali doći do izjednačenja, a u sudačkoj nadoknadi nakon udarca Vinka Petkovića loptu je s “gol-linije” izbio Alexander Munksgaard. Iz snimke lako je bilo iščitati da je su lopta ipak prešla liniju i da je naša momčad zaslužila podjelu bodova, ali suci su ostali pri svom i tri boda idu na konto Turopoljaca.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.