IzvještajiLokomotiva vs Rudeš

12. ožujka 2024.

Nogometaši Rudeša poraženi su (k)od Lokomotive s 3:0, u utakmici 26. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige, iako prema prikazanom, posebice u prvom dijelu, to čak i nije realan rezultat.

Rudeš je bolje otvorio utakmicu, i u 19. minuti mogao je do vodstva. Nakon ubačaja s lijeve strane, Aleksa Latković pucao je glavom, ali njegov je pokušaj prohujao kraj gola.

Dvije minute kasnije, Mašala je sjajno proigrao Ćorića, ali Čavlina je uspio zaustaviti njegov udarac. U nastavku akcije, Krušlin je oprobao udarac s nekih 25 metara. Bila je to prava ‘bomba’, ali prošla je tek koji centimetar od vratnice.

Lokomotiva je prvi put zapucala tek u 28. minuti, a Šotičekov udarac bio je preslab za kapetana Markovića. Rezultat na poluvremenu bio je 0:0.

Prvu priliku u nastavku opet je imao Rudeš. Ćorić je izveo udarac iz kuta, Pavković je bio najviši, ali njegov udarac nije završio tamo gdje su htjeli Rudešovi navijači.

No, kad Rudeš nije zabio svoje prilike, Lokomotiva jest. Nakon Mudražijinog kornera u 57. minuti, Marić je bio precizan.

Nije se Rudeš predao, a blizu izjednačenja momčad Davora Mladine bila je u 64. minuti. Lijepu akciju gostiju, zaključio je Ćorić udarcem s 18 metara. Ali opet su centimetri dijelili loptu od mreže.

Lokomotiva je bila blizu drugog gola u 66. minuti, ali Matej Marković ponovno je imao vrhunsku reakciju.

Zabili su Lokosi u 67. minuti, ali nakon reakcije suca Bebeka iz VAR sobe pogodak je poništen. Ipak, onaj iz 71., kojeg je postigao Šotiček nije poništen, baš kao još jedan njegov, iz 79. minute, za konačnih 3:0 i pobjedu Lokomotive.

‘Mislim da mogu reći da smo većim dijelom utakmice bili dobri, prisutni igrom i željom. Čak i rezultatom. No taj pogodak iz prekida dosta nas je poremetio. Nakon toga više nismo bili ona ista ekipa, koja je bila jako dobra u tih 60-tak minuta. Nažalost, to su naše mane. Ipak, imamo jednu satisfakciju, što smo stavili što veći broj mladih igrača (op.a. uz Krušlina, Mašalu i Vukmanovića, priliku su dobili i igrači rođeni 2006. godine Vigo Vujanić i Marin Kuzmanić ) i vidjeli smo igrače koji će u dogledno vrijeme biti prvotimci našeg sastava’, rekao je nakon utakmice trener Mladina.