VijestiMladina najavio utakmicu protiv Slaven Belupa

12. travnja 2024.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-10-at-14.32.57-1280x853.jpeg

Nogometaši Rudeša drugi put zaredom u sezoni Hrvatske nogometne lige bit će domaćini na svome stadionu ŠC-u Rudeš, ovoga puta u sklopu 30. kola prvenstva domaće nogometne lige. Protivnik će u petak od 17 sati biti Slaven Belupo, momčad koja se nalazi na pretposljednjem mjestu na tablici, odnosno jednom iznad Zagrepčana. Susret nam je najavio strateg domaćina – Davor Mladina.

– Dobro poznamo protivnika. Igrali smo dosta utakmica protiv Slaven Belupa. Zadnji put nismo dobro prošli protiv njih, iako se ne mogu oteti dojmu da smo gotovo 45 minuta bili bolja momčad na terenu u Koprivnici, ali kasnije nismo bili na nivou, što je naš problem koji nam se inače dešava u prvenstvu. Ne držimo fokus svih 90 minuta i ja se nadam da će moji igrači na svome terenu biti malo ipak goropadniji, da ćemo i zabijati, kao što smo protiv Osijeka i na kraju krajeva se nadati našoj prvoj pobjedi na našem stadionu – najavio je glavni strateg Rudeša utakmicu protiv Slaven Belupa.

Debi travnjaka na zapadu metropole bio je prošli vikend protiv Osijeka. Tada je protivnik ipak bio s razlogom favoriziraniji. Unatoč porazu rezultatom 2:3, Rudeš je na oduševljenje okupljenih pružio jako dobar otpor i tako se na neki način “odužio” okupljenima. Slaven Belupo ne dolazi u formi, a došlo je i do nedavne promjene trenera, je li to šansa Mladininog kadra?

– Svi su protivnici “neugodni”, svi imaju svoje kvalitete. Istina je da je Belupo u određenom padu forme, u nizu nešto lošijih rezultata. Tako da se ja nadam da ćemo to iskoristiti i da će moji momci odigrati maksimalno agresivno i kvalitetno. Naravno težit ćemo pobjedi, a ja se nadam da ćemo ju i ostvariti.

Ove dvije momčadi susrele su se osim ranije u HNL-u i u osmini finala SuperSport Hrvatskog kupa, upravo na terenu na Rudeškoj cesti. Tada je domaćin zasluženo slavio 3:1, te pokazao kako je puno opasniji na svome terenu, naspram nastupa u Kranjčevićevoj, gdje je bio u “podstanarstvu” sve do prošlog kola…

– Gledao sam tu utakmicu. Bilo je to puno prije dosta rotacija, igračkih i trenerskih, tako da se ne može stavljati u kontekst istog susreta. Ali ja se nadam da ćemo mi uspjeti, unatoč određenim kadrovskim problemima, odnosno ozljedi Tomislava Srbljinovića i “odrađivanju” suspenzije radi skupljenih žutih kartona Vanje Vukmanovića. Tako da ćemo vidjeti kakvo će biti stanje igrača koji će dobiti šansu, a ja se iskreno nadam da će je iskoristiti – zaključio je Mladina.

Glavni sudac dvoboja Rudeš – Slaven Belupo je Antonio Melnjak (Rijeka), a pomoćnici su mu Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Dominik Benković (Zaprešić). U VAR sobi je Ivan Bebek (Rijeka).

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.