IzvještajiVijestiPrvo Kolo Rijeka – Rudeš 4:0

25. srpnja 2023.

Nogometaši Rudeša u prvoj su utakmici povratničke sezone u SuperSport HNL-u doživjeli poraz 4:0 kod Rijeke na Rujevici. Golove za domaćine zabili su Niko Janković (40-11m, 68), Toni Fruk (81) i Bruno Goda (89).
Domaćin je krenuo žustro, no Rudeš je pokazao zube i imao prvu priliku na utakmici. U desetoj minuti Brian Oddei je pucao s lijeve strane i pogodio vratnicu. Nakon toga igralo se na sredini terena, gdje je momčad Roberta Prosinečkog sasvim dobro parirala papirnatom favoritu.
A najbolji dokaz tome jest činjenica da je prvu priliku Rijeka imala tek u 37. minuti, kada je Emmanuel Banda pogodio vratnicu.
Tri minute kasnije domaćin je poveo iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Mislav Matić napravivši u skoku prekršaj nad Jorgeom Obregonom. Sudac Mario Erceg odmah je pokazao na bijelu točku, a Niko Janković je bio siguran za 1:0.

 

U drugom poluvremenu prvu priliku opet je imala momčad Roberta Prosinečkog. Rudeš je mogao izjednačiti u 56. minuti kada je sjajnu priliku propustio Ivor Ljubanović. Odlično je s desne strane ubacio Vanja Šare, Ljubanović se izborio za poziciju, ali je pucao pored gola.
U 62. minuti zaprijetio je i Oddei nakon što se oslobodio svog čuvara, ali je iz teške pozicije pucao pored gola. Samo minutu kasnije moglo je biti 2:0. Alen Grgić je pobjegao obrani Rudeša i provukao loptu pored vratara Marića, no Šare je spasio svoju momčad izbivši loptu s gol-crte.
Ipak, iskustvo domaćih dovelo ih je do vodstva. U 68. minuti Grgić je probio po desnoj strani uposlivši u sredini Jankovića koji je više sretno nego spretno pogodio za 2:0 postigavši svoj drugi gol na utakmici.
Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Toni Fruk pogodivši u 81. minuti za 3:0, a u samoj završnici Rijeka je preko Brune Gode došla do konačnih 4:0.

 

 

‘Čestitam Rijeci na pobjedi, ali i svojim dečkima koji su, posebice u prvih pola sata bili posve ravnopravni. Imali smo svoje prilike, pa čak i za vodstvo, ali onda nas je presjekao penal za Rijeku. I u nastavku smo bili dobri, do tih 2:0, čemu smo i mi kumovali. Na kraju, nakon trećeg gola smo se raspali. Ali sve u svemu, zadovoljan sam kako smo igrali. Najmlađa smo momčad, čak deset igrača koji su igrali od početka utakmice imali su debi u najjačem rangu. A niti zamjene, izuzev Tomečaka, nisu igrali u HNL-u. Dakle, trebamo raditi, nikome nećemo biti lagan protivnik’, rekao je nakon utakmice Rudešov trener Prosinečki, koji je bio mamac i za domaće novinare.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.