VijestiRudeš doveo iskusnog desnog beka koji je igrao i na svjetskom prvenstvu

30. siječnja 2024.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2024/01/WhatsApp-Image-2024-01-30-at-19.49.25-1280x854.jpeg

Fran Karačić novi je igraš Rudeša. Ovaj 27-godišnjak, rođen u Zagrebu, ali koji je po ocu dobio pravo nastupa i za australsku reprezentaciju, te s njom igrao na Svjetskom prvenstvu u Katru 2022. godine, došao je u Rudeš kao slobodan igrač.

Svoj je nogometni put počeo graditi u Kustošiji, potom je preselio u Zagreb, te ga nastavio razvijati u Lokomotivi. Kratko je igrao i za Lučko, no zbog svojih kvaliteta zapeo je za oko i čelnicima Dinama, koji su ga doveli 2020. godine. Ipak, u Modrom dresu nije dobio priliku, već je ostao na posudbi u Lokomotivi, ali koja ga je uspjela dovesti do nivoa da zaigra i za najbolju australsku reprezentaciju.

Karačić se može pohvaliti i s dva nastupa na SP-u 2022. godine.

Prije toga ostvario je transfer u talijansku Bresciu, za koju je ugovorom bio vezan do srpnja 2023. godine.

Sada se priključio momčadi Davora Mladine, te vjerujemo kako će svojim znanjem i iskustvom biti od velike pomoći u borbi za ostanak među najboljim klubovima SuperSport HNL-a. Jer u nogama ima 129 nastupa u najjačem rangu hrvatskog nogometa, a tijekom karijere postigao je devet golova te upisao 19 asistencija.

Dobro došao, Fran!

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.