VijestiRudeš predstavio trenera Mladinu, a on najavio borbu već protiv Dinama

8. prosinca 2023.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-08-at-11.34.11.jpeg

Rudeš nastavlja s puno vjere i ambicija svoju borbu za očuvanje statusa u SuperSport Hrvatskoj nogometnoj ligi. Iako je na dnu tablice, s četiri boda, prezentacije momčadi i pod vodstvom Roberta Prosinečkog, Tonija Golema i Ivana Mijača, realno su Rudešu trebale donijeti nekoliko bodova više.

Uprava kluba dogovorila se sa 64-godišnjim Davorom Mladinom, trenerom koji je klub doveo među ‘elitu’, te zajedničkim snagama idu u ovu borbu.

‘Predstavljamo našeg ne samo trenera, već i prijatelja, šefa struke i trenera. I uvijek kad se prijatelji sastaju, znak je da je i rastanak bio dobar. I da se tada napravio posao. Pa se i sada daje nova prilika. S jedne strane su klub i Uprava, a s druge trener i igrači. Jesmo na zadnjem mjestu ljestvice, ali ljudi u klubu su i dalje nasmijani. Jer prema svima ispunjavamo sve obveze. Mi u Upravi vjerujemo da se situacija može promijeniti, odnosno da se možemo spasiti, a treneru Mladini dajemo u ruke momčad, s 30 igrača, koja bi mogla ići u lagani remont. Nadamo se čudu, jer sve što radimo oko kluba je zapravo čudo. Od trenera želimo fanatizam, a od igrača da im Rudeš bude doručak, ručak i večera. I ako to napravimo, mislim da se možemo nadati nečemu’, rekao je direktor Stipe Čondrić.

Evo što o povratku u Rudeš kaže Davor Mladina.

‘Zahvaljujem se Upravi i klubu, jer eto , mogu tako reći, vratili su me nazad. Ja se nadam da ćemo izvući maksimum iz ove momčadi. Mislim da oni mogu više, pratio sam utakmice, vidio sam da su u nekim ogledima falile nijanse. Tako da mislim da ne moramo raditi neki veliki remont, ali nadam se da ćemo napraviti dodatnu selekciju, to jest da će biti i dolazaka i odlazaka. I da ćemo ići još konkurentniji u nastavak prvenstva. Sjećam se dana iz 2013. kada sam došao u Hrvatski dragovoljac, i kada smo imali tri boda. Osvojili smo 21 bod i u zadnjem smo se kolu borili s Osijekom tko će koga izbaciti iz lige. Uvjeren sam da se može, i da nisam bio u situaciji, kao recimo Sopić prošle godine, ne bi se prihvaćao ovog posla i da ne vidim ovdje svoju priču. Uvjeren sam da to mogu ponoviti’, naglasio je stari-novi Rudešov trener.

Osim igračkih pojačanja, veliki ‘plus’ Rudešu u nastavku sezone bio bi povratak u svoju bazu, na Rudeškoj cesti 25.
‘To bi bila velika stvar. To se vidjelo i po Kup-utakmici. Pitam ja sve, jel’ se isto ponašate u svojoj ili tuđoj kući? Mislim da ne. Imate respekt gdje ćete sjesti. Ta je stavka svakako važan segment. Nadam se da će ljudi u HNS-u prepoznati ovu priču, ne samo zbog nas, nego i zbog hrvatskog nogometa. Jer ne vidim puno alternacija po pitanju stadiona. Pogotovo ako će se krenuti u adaptaciju Kranjčevićeve. Znam da ljudi u Rudešu to žele, i sigurno bi nam bilo lakše’.

Pred Mladinom i Rudešom ove subote (17 sati) gostovanje je kod Dinama u Maksimiru. Dakle, nimalo jednostavan zadatak za hvatanje prve pobjede.
‘Zna se tko je Dinamo. Dat ćemo svoj maksimum. I to mi je važno. Ja igračima kažem, nije mi važan početak utakmice, nego kraj. I krajnji rezultat. Nije mi važno tko počinje utakmicu, nego tko završava. Idemo s velikim respektom, Dinamo je papirnati favorit, ali on to mora dokazati na terenu. A mi ćemo pokušati u tome ga spriječiti’, dodao je trener. I podsjetio kako je vodeći momčad Vukovara izvukao ‘nulu’ protiv Modrih, u prvoj utakmici kada je maksimirski prvoligaš opet dobio ime Dinamo.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.