VijestiRudeš utakmicom karijere protivničkog vratara ispao iz HNL-a.

15. travnja 2024.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-15-at-13.12.38-1280x853.jpeg

Nogometaši Rudeša izgubili su u 30. kolu Hrvatske nogometne lige od Slaven Belupa rezultatom 1:3. Zagrepčani su počeli angažirano i poveli u 15. minuti pogotkom Alekse Latkovića, ali gosti su s dva pogotka Roberta Murića u šest minuta nastavka i jedim Ante Šute u posljednjoj minuti preokrenuli utakmicu i tako matematički zapečatili sudbinu Rudeša u domaćoj nogometnoj eliti ove sezone.

Odmah na početku utakmice domaći su pokazali namjeru “nagraditi” svoje navijače za vjernost ove sezone. Motivirano su počeli susret nogometaši Davora Mladine, a već u 15. minuti brzu akciju odigrali su Marin Kuzmanić i Vilim Krušlin, bočni igrač domaćina odlično nakon toga šalje loptu u kazneni prostor. Latković je to ispratio ulaskom u šesnaesterac i mirnom konkretizacijom za vodstvo Zagrepčana.

Slaven je pokušavao doći do posjeda, ali nije uspijevao preuzeti kompletnu inicijativu i njihove prijetnje je defenziva Rudeša rješavala s lakoćom. Zagrepčani se unatoč vodstvu nisu povukli, a minutu prije kraja prvog dijela Vinko Petković ne realizira priliku jedan na jedan s vratarom Slavena Ivanom Sušakom, koji odlično ostavlja goste na gol zaostatka.

Nakon deset minuta nastavka dojam je ipak bio da su gosti izašli “gladniji”. Prvo je u Tomislav Štrkalj zakasnio na jednu opasnu loptu u peterac, ali već u idućem napadu Robert Murić, sjajno s desne strane kaznenog prostora pogađa uz drugu vratnicu, neobranjivo za Markovića.

Rudešani zatim imaju dvije velike prilike, ali Sušak brani prvo Janu Doležalu zicera u 60., zatim i udarac glavom Roka Brajkovića, a kako inače bude u nogometu – promašaju su kažnjeni. Mihail Caimacov je u 63. minuti proletio pored obrane Rudeša i asistirao Muriću, koji za 1:2 Belupa i svoj drugi pogodak ima lagan posao pospremiti loptu u mrežu.

U 79. minuti obrana Belupa jako loše reagira nakon prekida domaćih, ali Brajković ne uspijeva pogoditi pored raspoloženog Sušaka, koji paradom ostavlja konačnih 1:2. Konačnih 1:3 postavio je u petoj minuti nadoknade Ante Šute, koji je iskoristio izlazak Markovića i pogodio s gotovo polovice terena.

– Bili smo dobri tijekom većine utakmice, kasnije nam se dešava “rupa” u trajanju od pola sata, koju je Slaven Belupo iskoristio. Stvorili smo dovoljan broj šansi, nismo ih iskoristili i Murić i vratar Sušak su napravili razliku. Generalno opet ne mogu biti nezadovoljan. Mladi igrači dobivaju prilike i dobro je što pokazuju da mogu biti nosioci u jednom trenutku – rekao je Mladina pa dodao:

– Pokušali smo se nametnuti, ali vidjeli ste da nismo tehnički bili na maksimumu, što smo probali nadomjestiti borbom. Napravili smo dosta dobroga, ali kada svoje šanse ne iskoristiš, kazna stiže.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.