IzvještajiRudeš vs Lokomotiva

4. prosinca 2023.

Rudeš i Lokomotiva odigrali su u nedjelju utakmicu 17. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige, a nakon 90 minuta nije bilo pobjednika, jer ogled je završio 0:0.
Rudeš je došao do četvrtog boda u sezoni te je i dalje na dnu tablice.
Imao je Rudeš odličnu priliku već na samom startu utakmice, ali ona je ostala neiskorištena. Baš kao i prilika Lokomotive u drugoj minuti. Goričan je pucao, vratar Marković je loptu odbio, a na nju je reagirao Smakaj te pogodio vanjski dio mreže.
U uvodnom dijelu dvoboja bolji je dojam ostavljala Lokomotiva, ali s vremenom je i Rudeš počeo prijetiti. Tako je Lokomotivi snažnim udarcem zaprijetio Tomečak, potom je i Kovačević glavom skoro matirao Čavlinu. Dok je vratar Rudeša zaustavio udarac Tucija.
Još je bilo nekoliko zanimljivih situacija u prvom poluvremenu, Tuci je opet bio aktivan i ponajbolji igrač Lokomotive, ali rezultat se nije mijenjao.
Prvo veće uzbuđenje u nastavku dogodilo se u 55. minuti kada je Rudeš ostao s igračem manje na terenu, isključen je Vanja Vukmanović. Sudac Zebec kaznio je Vukmanovića, iako je igrač Rudeša prvi bio na lopti te istu izbio prije igrača Lokomotive. Rudešovi su igrači pokušali uvjeriti suca da pogleda VAR, no to se nije dogodilo, te su u sljedećih 40-tak minuta utakmice igrali s igračem manje.
Nova napetost stigla je u desetak minuta kasnije, nakon novog žutog kartona igraču Rudeša. Ovog puta Miguelu Camposu. S time da je sada Zebec ‘slušao’ četvrtog suca Frana Jovića i isključio dvojac s klupe, Josipa Šimunića i Stipu Čondrića.
Iako je imala igrača više, Lokomotiva nije uspjela naplatiti brojčanu prednost. Jer Rudeš je – kako se to zna dogoditi nakon što momčad ostane s igračem manje, igrao još bolje i još hrabrije. Istina, imali su Lokosi tri prilike, ali prvo je u 70. minuti Tuci promašio, a potom su u 75. minuti neprecizni bili Goričan i Šotiček, odnosno vratar Rudeša Marković je uvijek bio na mjestu.
Mogao je čak Rudeš u 90. minuti do premijerne ligaške pobjede u sezoni, ali je gostujući igrač Bartolec spasio svoju momčad izbacivši loptu s gol linije.
‘Čestitam svojim igračima na pristupu, i u vrijeme kad smo brojčano bili izjednačeni, ali i kad smo bili brojčano inferiorni. Podcrtao bi taj karakter koji se ocrtavao u tom periodu kada smo ostali s igračem manje. Momčad u takvim situacijama zna potonuti, ali kod nas nije bio taj slučaj. Momčad se digla, i dala je ‘gasa’. Bili smo kvalitetni u trenucima kad smo imali kontrolu lopte. I moj prvi dojam je, kroz neku emociju, da smo minimalno bili ravnopravni, a po nekim polušansama i šansama čak i kvalitetniji od našeg protivnika”, rekao je Rudešov trener Ivan Mijač, kojem je ovo prvi osvojeni bod u dvije utakmice koliko vodi momčad.
U sljedećem kolu, u subotu 12. prosinca, Rudeš od 17 sati gostuje kod Dinama u Maksimiru.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.