VijestiRudešov bod za povratak u igru

23. listopada 2023.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2023/10/WhatsApp-Image-2023-10-21-at-09.06.19.jpeg

Nogometaši Rudeša i Slaven Belupa otvorili su 12. kolo SuperSport Hrvatske nogometne lige, a momčad Tonija Golema osvojila je drugi prvenstveni bod. S time da je to prvi bod pod novim trenerom.
Utakmicu su obilježili veliki promašaji gostujućih igrača, odnosno velike obrane domaćeg vratara Mateja Markovića. Prva od tri velike prilike u prvom poluvremenu gostiju zbila se u 21. minuti, ali je udarac Benedika Mioča na ubačaj Mateja Šakote odlično postavljeni Marković obranio.
Sedam minuta poslije ponovno je Marković zaslužio ovacije, jer je u situaciji ‘jedan na jedan’ spriječio pogodak Arbera Hoxhe.
U 42. minuti Hoxha je bio u ulozi asistenta, na njegov ubačaj glavom je iz idealne pozicije pucao Tomislav Štrkalj, ali je domaći vratar još jednom sjajnom reakcijom spriječio pogodak.
Marković je još dvaput odlično reagirao u nastavku, obranivši pokušaj Mioča u 47. minuti i udarac Štrkalja deset minuta poslije.
U posljednjih dvadesetak minuta i domaćini su se otvorili, ali udarci Pasaričeka ipak nisu bili dovoljno ubojiti. Na kraju se ipak igrači Rudeša mogu veseliti bodu, u nadi da je to ulazak u pozitivniju seriju. U sljedećem kolu, Rudešu u goste dolazi Varaždin.
‘Išli smo po tri boda, ali osvojili smo jedan. Nakon dugog niza bez bodova, uzeli smo bod, u utakmici u kojoj nas je golman držao na životu. Imali smo i mi par situacija u završnici utakmice, preko Pavleka. Ne mogu se oteti dojmu, da smo nekonkretni u završnici, sramežljivi. Odgađamo pucanje prema golu i ubačaje. Tako da mislim da možemo biti još opasniji prema naprijed. U polju u fazi organizacije napada nije tako loše ni izgledalo. U zadnjoj trećini nam fali malo više krvi, jedan pravi killer’, rekao je trener Golem nakon utakmice.
Junak utakmice, golman Matej Marković, bio je skroman.
‘Nismo ušli baš najbolje u utakmicu, ali smo se uspjeli kasnije posložiti. Pojasnio nam je trener u analizi kako trebamo igrati, tako da sam se u nekim situacijama odmah znao pripremiti kako se kretati. Moje obrane? Zato jesam tu, ali uvijek se može bolje’.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.