VijestiRudešov drugi uzastopni remi za treći prvenstveni bod

30. listopada 2023.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2023/10/WhatsApp-Image-2023-10-28-at-19.05.09-1280x853.jpeg

Nogometaši Rudeša odigrali su 0:0 protiv Varaždina u utakmici 13. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige. Ovim remijem stigli su i do trećeg prvenstvenog boda, no i da su osvojili puni plijen ne bi bilo nezasluženo. Jer dojam je da je ovo bila najbolja Rudešova izvedba otkako je na klupu sjeo Toni Golem.
Premda su oba sastava imala nekoliko odličnih prilika za golove sve do kraja utakmice, mreže su ostale netaknute, najviše zahvaljujući odličnim vratarima na obje strane. Rudeš je tako drugi put u nizu odigrao 0:0. U prošlom kolu istim rezultatom okončao je dvoboj protiv Slaven Belupo, dok je Varaždin već sedmi put ove sezone remizirao sa suparnicima.

Rudeš je dobro otvorio utakmicu te je mogao povesti već u petoj minuti. Prvo je pucao Špeljak, ali je odlično reagirao gostujući vratar Zelenika, dok u nastavku akcije precizan nije bio Pasariček.
Mreža se zatresla desetak minuta kasnije i to domaća. Domjanić je bio strijelac za Varaždin, ali je VAR naknadno poništio gostujuće veselje zbog zaleđa. Do kraja prvog poluvremena svaka je momčad imala nekoliko solidnih situacija, ali mreže su ostale mirne te se na odmor otišlo bez golova.

Još su se češće dobre šanse nizale u drugom poluvremenu, a najbolja je bila prilika Varaždina u 62. minuti. Iz blizine je pucao Mitrovski, ali je na sjajan način intervenirao vratar Rudeša Marković i spriječio siguran gostujući pogodak.

Da je to bio dan kada su vratari dominirali u odnosu na napadače potvrdila je i 78. minuta. Tada je mogao Petković dovesti Rudeš u vodstvo, ali je Zelenika upisao novu obranu. U završnici su se uzbuđenja smirila i sve je okončano remijem bez golova.

‘Bilo je bolje nego protiv Slaven Belupa, bili smo konkretniji prema naprijed. Obrana opet nije primila gol, tako da ste strane mogu biti zadovoljan. Uspjeli smo stvoriti nekoliko konkretnih prilika. Ali ono što ponavljam stalno, ta kriza u zabijanju golova, došla je do izražaja. Bili smo blizu postizanja gola, ali nažalost nismo u tome uspjeli. I pobjede još uvijek nema, a to nam je prijeko potrebno. Varaždin je ekipa koja voli kada je se pritisne, dobri su s loptom i vole se nadigravati. Ali mi smo im prijetili iz tranzicije. Dojma sam da smo se mogli u dva, tri navrata ušetati u 16-erac. Fali nam mirnoće i kvalitete u toj zadnjoj trećini. Bio je dogovor, ako u zadnjih 15-tak minuta budemo u egalu da idemo s još više rizika, pritisnuti ih. Stvorili smo pritisak, ali teško dolazimo do gola’, izjavio je Rudešov trener nakon utakmice.

Sljedeći ispit Rudeš ima već u utorak (31. listopada, 14 sati), kada na svom stadionu SRC Rudeš, u sklopu osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa dočekuje Slaven Belupo

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.