VijestiOd danas novi igrač Rudeša je bivši hrvatski reprezentativac Ivan Tomečak

18. srpnja 2023.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2023/07/WhatsApp-Image-2023-07-18-at-20.54.22-1280x1424.jpeg

Ovaj iskusni nogometaš, sasvim sigurno bit će veliko pojačanje mladoj momčadi Roberta Prosinečkog.
Tomečak je prošao omladinsku školu Dinama, a kroz mlađe momčadi dogurao je i do prvog sastava Modrih, za kojeg je debitirao još u sezoni 2008/09. U ljeto 2013. godine preselio je u Rijeku, čiji je dres nosio do početka sezone 2015/16. Potom je preselio u ukrajinski Dnjipro. Uslijedile su epizode u Saudijskoj Arabiji i Belgiji, nakon čega je uslijedio povratak u Rijeku.
Nakon dvije i pol sezone, ponovno je otišao u inozemstvo, točnije na Cipar, ali prošlog se ljeta vratio u hrvatski nogomet. Prvi dio sezone proveo je u Lokomotivi, a drugi dio u Gorici.
Tijekom karijere Tomečak je osvojio pet naslova prvaka s Dinamo, po tri hrvatska kupa s Dinamom i Rijekom te jedan belgijski kup s Club Bruggeom.
Iz Tomečakove bogate karijere valja svakako izdvojiti gol u Dinamovom dresu protiv Reala na Santiago Bernabeuu, ali i nastup za Hrvatsku protiv Argentine, predvođene Lionelom Messijem.

Tomečak igra na poziciji desnog beka (i krila), ali može zaigrati i na lijevoj strani.

‘Jako sam sretan što sam se priključio momčadi. Odradio sam i prvi trening, koji je bio za mene i dosta naporan, jer nisam skroz u ritmu. Nadam se da ću biti od pomoći ekipi u nadolazećim utakmicama. Došao sam u klub jer vidim viziju, i vjerujem da će rasti te da će postati ozbiljniji u hrvatskim okvirima. Tko zna, nekad možda i u širim. Zatekla me odlična atmosfera, dečki izgledaju spremni. Željni su rada i dokazivanja te vjerujem da ćemo zadržati taj elan i vjeru. Vjerujem da možemo nastaviti onaj pobjednički niz s kojim su okončali nastupe u drugoj ligi. Naravno, drago mi je što je tu i Robert Prosinečki, veliki igrač, ali i odlični trener, što mi je bio dodatni ‘poguranac’ da dođem ovdje i dokazujem se pred takvom klasom’, rekao je Tomečak.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.