VijestiPoraz Rudeša u okršaju s Istrom 1961

12. studenoga 2023.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-12-at-08.13.55-1280x854.jpeg

Nogometaši Rudeša u 15. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige doživjeli su domaći poraz od Istre 1961. Pulska momčad u Kranjčevićevoj ulici zasluženo je slavila 4:0, te je s ova tri boda još povećala prednost pred Rudešom.
Na samo startu utakmice, točnije u 50. sekundi, Rudeš je imao izglednu priliku za vodstvo, no Pešićev je udarac bio neprecizan. Gosti su vrlo brzo preuzeli inicijativu, te su zagospodarili travnjakom, a prvi pogodak gosti su postigli u 14. minuti. Prije toga su već imali tri dobre šanse, ali domaću mrežu nisu uspjeli zatresti Vuk, Marešić i Erceg. Golman Matej Marković bio je na visini zadatka.
No, u 14. minuti niti Marković nije mogao ništa. Domaća obrana i vratar kapitulirali su kada je nakon povratne lopte Lisice dobro reagirao Maurić. Vrlo brzo Istra 1961 je povećala vodstvo, a opet je veliki dio posla obavio Lisica. Strijelac je taj put bio Erceg.
Nakon toga je Rudeš imao dominaciju u posjedu, ali domaćin baš ničim takvo što nije konkretizirao. Gostujuća obrana nije uopće bila pod pritiskom, a prvi dio okončan je novim pogotkom pulskog sastava. Nakon ruke Kovačevića u svom šesnaestercu s bijele točke je Erceg pogodio za 3:0 u nadoknadi prvog dijela.
Rudeš je bio dodatno grogiran nakon što je u 57. minuti primio novi pogodak, strijelac je bio Vuk, a nekoliko minuta kasnije moglo je biti i 5:0, ali je okvir vrata spasio domaćina nakon udarca Ercega.
‘Rezultat sve govori, najgora utakmica otkad sam ja ovdje, a najbitnija. Mogli smo doći na pet bodova od Istre i Slavena, a sad smo se potpuno udaljili. Imali smo otvaranje s jednom mrtvom šansom, možda nema smisla pričati što bi bilo da smo zabili. Ali, zabili smo sedam golova u 15 kola, premalo zabijamo da bismo bili konkurentni. Stabilizirali smo se u zadnje tri utakmice, izgledali ozbiljno, stvarali šanse, nismo puno primali. Ne znam, možda nas je pritisak utakmice potpuno sputao, nisam mogao prepoznati svoju momčad’, razočaran je nakon dvoboja bio Rudešov trener Toni Golem, ali i potvrdio da će se Rudeš boriti dokle god bude imao i matematičkih izgleda za ostanak u društvu najboljih..
‘Do kraja je puno, još 21 utakmica, ali na ovakav način nemamo što tražiti u ligi. Moramo se uhvatiti posla, pojačati, na ovakav način su nam šanse gotovo nikakve za ostanak’.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.