VijestiRudeš odličan, ali bez bodova protiv Lokomotive

22. travnja 2019.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2019/04/6c6902d6e4b68d55a21a-1280x853.jpeg

Nogometaši Rudeša u subotu, 20. travnja odigrali su utakmicu 30. kola HT Prve lige protiv NK Lokomotive. Utakmica je bila borbena, s više od 30 udaraca po golu, no gosti su ipak slavili na Kranjčevićevoj rezultatom 1:2. U vodstvo ih je doveo kapetan Lokomotive Fran Karačić u ’19. minuti utakmice koji je zatresao mrežu Rudeša iz slobodnog udarca. Ubrzo nakon toga,  u 32. minuti utakmice Štrkalj šalje loptu za Juranovića kojeg Karačić ruši i sudac ukazuje na bijelu točku. Penal je izveo Tomislav Štrkalj te pogodio i odveo Rudeš na izjednačenje od 1:1. To mu je ujedno i četvrti pogodak ove sezone u dresu Rudeša. U 80. minuti utakmice gosti dolaze ponovno do pogotka, strijelac je bio Đorđe Rakić koji je Lokomotivu odveo do bitne pobjede.

– Osjetila se tenzija od prve minute, bila je ovo bitna utakmica. Prvih 35 minuta odigrali smo najbolje minute u sezoni, poveli smo za 1:0, no u situaciji kad nam se stoper ozlijedio primili smo gol za 1:1. Drugo poluvrijeme morali smo ići na rizik, hrabrost nam se isplatila i došli smo do pobjede koja nam puno znači – izjavio je trener NK Lokomotive Goran Tomić.

Trener Rudeša Tomislav Ivković odlično je posložio momčad, no Lokomotiva je ipak na kraju utakmice imala pogodak više.

– Odigrali smo možda i najbolju utakmicu do sada, imali smo šansi, no bit ću kratak; Lokomotiva je jednostavno zabila jedan gol više – izjavio je trener Ivković.

Iduće kolo, Rudeš gostuje u Rijeci, a utakmica je na rasporedu u nedjelju, 28. travnja u  19 sati.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.