VijestiRudeš upisao tri boda protiv Istre

5. travnja 2019.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2019/04/DSC_3860-1280x786.jpg

Posljednju utakmicu 27. kola HT Prve lige odigrao je Rudeš na domaćem terenu protiv NK Istre 1961. Rudeš je golom Tomislava Štrkalja iz ’36. minute poveo za vodstvo, a ujedno i konačan rezultat od 1:0. Time je Rudeš upisao nova tri boda te se približio Istri na samo sedam bodova zaostatka. Trener Ivković bio je zadovoljan ishodom utakmice.

– Moram čestitati igračima na pobjedi i svemu što su danas pružili. Utakmica je bila teška jer smo svi znali koja je važnost te utakmice. Bili smo nervozni na početku, no nakon toga smo se smirili, počeli igrati i stvarati situacije – rekao je trener Rudeša Tomislav Ivković.

Nakon dosuđenog penala za Rudeš, strijelac za domaćine u ’36.minuti bio je Tomislav Štrkalj.

– Nakon što smo zabili gol, Istra nam je stvorila pritisak. Mi smo imali nekoliko situacija u drugom poluvremenu pomoću kojih smo mogli riješiti utakmicu, no nažalost nismo. To nas je dovelo u laganu nervozu, no važnu utakmicu smo uspjeli privesti kraju pozitivnim rezultatom – dodao je Ivković.

Ova pobjeda sigurno jer vjetar u leđa igračima Rudeša koji će smirenije ući u posljednju četvrtinu prvenstva.

– Istru gledam već dugo vremena, mi smo djelovali više kao momčad na terenu. Ova pobjeda nam je definitivno značila jer ćemo biti motivirani za nastavak prvenstva, pokušat ćemo nastaviti u ovom ritmu – najavio je trener.

Iako prema rasporedu, u narednih nekoliko kola Rudeš čeka nekoliko zahtjevnih utakmica, trener Ivković priželjkuje da momčad Rudeša smanji zaostatak za Istrom.

– Moglo bi se desiti da o direktnom ispadanju i eventualnim kvalifikacijama odlučuje upravo zadnja utakmica u Puli krajem svibnja, sve je moguće. Idemo utakmicu po utakmicu. Želja nam je bila da skupimo što više bodova te da djelujemo na terenu bolje nego što smo djelovali prvi dio prvenstva. Također, želimo razvijati igrače, a pozitivni rezultati tu su samo kao dodatni motiv za dalje i nagrada da unatoč svemu, sve je moguće – dodao je trener Ivković.

Trener NK Istre 1961, Igor Cvitanović nije bio zadovoljan igrom svoje momčadi te najavio promjene u sastavu.

– Nemam što puno komentirati, ali iskreno mogu reći da se sramim ovakve igre i poručujem da ovo više ovako dalje neće ići. Neki igrači dobili su previše prilika i napravit ću zaokret, već od sutra – najavio je trener Istre.

Obje momčadi u berbu bodova kreću već za nekoliko dana.

Momčad Rudeša u nedjelju, 7. travnja od 16:30 sati na Kranjčevićevoj će ugostiti GNK Dinamo.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.