IzvještajiVijestiRudeš vs Istra

28. kolovoza 2023.
https://nk-rudes.hr/inc/uploads/2023/08/369635998_18280817524179307_6556972321484178143_n.jpg

U utakmici 6. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Rudeš je na gostovanju kod Istre 1961 odigrao 0:0 i osvojio prvi bod u povratničkoj sezoni među najboljim hrvatskim klubovima.
Momčad Roberta Prosinečkog bolje je započela dvoboj na Drosini. U prvih pola sata Puljani nisu stvorili ni jednu situaciju koja bi ostavila bilo kakav dojam opasnosti za gostujućeg vratara Karla Kralja. S druge strane domaći vratar Lovro Majkić imao je pune ruke posla. Latkovićev udarac u 13. minuti je bio snažan, ali Majkiću nije zadao veće probleme, jer je lopta išla ravno u njega.

U 16. minuti je Ivan Tomečak pokušao iz kaznenog prostora, ali ni njegov udarac nije završio u mreži domaćina. Potom je došao red na Andreja Lazarova. U 22. minuti je pucao nakon kombinacije s Ivorom Ljubanovićem, ali Majkić se ponovno ispriječio. Dvije minute poslije još snažniji i opasniji udarac Lazarova, Majkić je uspio skrenuti u korner.
Nakon stanke za osvježenje ‘probudili’ su se domaći nogometaši, a u prvu priliku je došao Ante Erceg, ali je njegov udarac u 32. minuti iskosa s desne strane Kralj uspio obraniti. U 38. minuti je Advan Kadušić preciznim ubačajem pronašao Mateja Vuka, no njegov udarac glavom s 12 metara nije bio dovoljno snažan.
Kralj je morao intervenirati i na samom kraju poluvremena, kad je svoj udarac okušao Mladen Devetak.
Prva polovica drugog poluvremena donijela je ‘uspavanku’, bez većih uzbuđenja pred vratima jedne i druge momčadi, da bi se opet igra rasplamsala u zadnjih 20 minuta.
U 72. minuti Matheus je pripremio udarac za Čuića, ali je to više bilo dodavanje prema Kralju. No, u 75. minuti se gostujući vratar morao istaknuti, kad je u situaciji ‘jedan na jedan’ protiv Ercega izašao kao pobjednik.
U 83. minuti je Matheus poslao snažan udarac iz dobre situacije, ali je Kralj još jednom obranio svoju mrežu.
Rudeš se u drugom poluvremenu dobro branio, čuvao taj toliko željeni bod i čekao priliku iz prekida ili kontranapada te na kraju uspio u svojoj misiji.
‘Imali smo već utakmica u kojima smo mogli osvojiti bodove. No, nismo. I zato nam je ovaj sada jako važan, prije svega na planu samopouzdanja. Prvih 25 minuta, do prekida za osvježenje, Rudeš je zbilja dobro igrao. Nakon toga smo malo pali, ali znali smo da igramo na teškom gostovanju. Mogli smo dobiti i izgubiti. U postavi sam imao tri igrača 2004. godište, nedostaje nam iskustva, ali ova momčad će rasti’, rekao je nakon utakmice trener Robert Prosinečki.

All contents © copyright Nogometni klub Rudeš. All rights reserved.